Kategorijas
Your Cart

Matrači bērnu gultiņām

Izvēloties matraci Jūsu mazuļa gultiņai, jāatceras, ka bērns būs tiešā kontaktā ar matraci, un tādēļ matrača kvalitātes prasībām vajadzētu būt īpaši stingrām. Kā izdarīt pareizo izvēli?


Pirmkārt, ja Jūs jau esat izvēlējušies bērna gultiņu un esat izlēmuši par labu konkrētam gultiņas izmēram, tad būs viegli piemeklēt arī matrača izmēru. No vienas puses, matracim ir cieši jāpiekļaujas gultiņas malām, un, no otras puses, matracis nedrīkst mainīt savu formu.


Otrkārt, ļoti svarīgi ir tas, no kādiem materiāliem matracis ir izgatavots. Tie var būt gan dabīgie, gan sintētiskie materiāli, un katram no tiem ir noteiktas priekšrocības un trūkumi. Visbiežāk matraču ražošanā tiek izmantoti šādi materiāli: latekss, kokosa šķiedra, kokvilna, vilna, vatelīns, termo filcs, žakarda audums, poliesters, holo (termo) šķiedra un citi. Protams, vairāk iecienīti ir dabīgie materiāli, bet, ja Jūs nevarat noliegt Jūsu bērna alerģisku reakciju iespējamību (piemēram, kāds no vecākiem cieš no alerģijas), tad vajadzētu vērst savu izvēli uz sintētiskiem materiāliem.


Treškārt, nepieciešams noskaidrot, vai Jūsu izvēlētajam matracim piemīt antialerģiskas, antibakteriālas īpašības un aizsardzība pret putekļu ercītēm un sēnīti (piemēram, “Actigard”). Šāda aizsardzība ir īpaši nepieciešama matrača dabīgajām sastāvdaļām, piemēram, vilnai.


Ceturtkārt, nepieciešams noteikt matrača blīvumu. Ortopēdiskie matrači (piemēram, ar kokosa šķiedru) ir blīvāki un veicina pareizu mazuļa mugurkaula attīstību, bet sintētiskie ir mīkstāki. Ļoti ērti ir divpusējie matrači. 2 matrača puses var atšķirties gan pēc blīvuma (piemēram, līdz 10-15 kg un līdz 25-30 kg svaram), gan pēc siltumietilpības pēc shēmas ziema/vasara (vilna/kokvilna).


Tāpat par Jūsu izvēlētā matrača priekšrocību var kļūt noņemams matrača apvalks, aeratori ventilācijas uzlabošanai, atsperu bloki lielākai elastībai, matrača audumu antistatiskās īpašības.

Iegādājoties matraci bērnu gultiņai, neaizmirstiet iegādāties arī ūdensnecaurlaidīgu pārklāju.


Patīkamus pirkumus!

Jūsu grozs ir tukšs!